O NAS

Globalny i niezawodny partner na rzecz zrównoważonego postępu mobilności i przemysłu. Pasja, talent i kreatywność dla zaawansowanych rozwiązań zorientowanych na klienta.

Od 2001 roku misją Lucchini Poland jest spełnianie i przekraczanie oczekiwań naszych klientów poprzez oferowanie szerokiej gamy produktów, w tym kół monoblokowych i gołych, osi, montażu zestawów kołowych z maźnicami oraz systemów tłumienia hałasu. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowych remontach zestawów kołowych pasażerskich, lokomotywowych i towarowych, zgodnie z normami krajowymi i międzynarodowymi, a także precyzyjnymi specyfikacjami technicznymi i rysunkami dostarczonymi przez naszych szanownych klientów.

NASZA MISJA W 5 KLUCZOWYCH PUNKTACH

Obejrzyj nasz film

NASZE WARTOŚCI WYZNACZAJĄ KIERUNEK ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU GRUPY

KAMIENIE MILOWE NASZEJ GRUPY

Przesuń galerię historii i prześledź nasz wzrost i rozwój od 1856 r.

1856

Andrea Gregorini przeniósł swoją firmę wraz z siłą roboczą z Vezza d’Oglio do Lovere i założył firmę zajmującą się produkcją stali, odlewów i kucia.

1907

Zakład Lovere prowadzi produkcję kół i osi kolejowych na dużą skalę.

1930-1987

Zmiany własności pomiędzy spółkami państwowymi: ILVA, Italsider, Terni Group i wreszcie Lovere Sidermeccanica.

1990

W ramach planu reorganizacji stalowni państwowych,<br /> Lovere Sidermeccanica zostaje sprywatyzowana i przejęta przez Grupę Lucchini.

2000

Europejska ekspansja rozpoczyna się wraz z powstaniem Lucchini UK i Lucchini Sweden.

2001

W Polsce uruchomiono nowy dział produkcyjny – Dział Zestawów Kołowych Huty L.W. w Warszawie.

2003

Dział Zestawów Kołowych został wydzielony ze struktury Huty L.W. i rozpoczął samodzielną działalność jako Lucchini Poland sp. z o. o.

2007

Sinpar Spa (Lucchini Family) nabył 100% Lovere Sidermeccanica od Lucchini Spa.

2008

Rozpoczęty został ogromny plan inwestycyjny mający na celu modernizację i modernizację zakładu Lovere w celu dostarczenia wysokiej jakości podzespołów kolejowych. Nowa nazwa i logo firmy zostały zmienione na Lucchini RS. „RS” oznacza tabor kolejowy.

2010

Kontynuacja ekspansji na całym świecie: Lucchini Beijing i Lucchini India. Uruchomiono nową walcownię kół kolejowych.

2012

Nowa ważna inwestycja dla automatycznej linii do obróbki osi, centrum obróbcze kół, automatyczna linia do kucia osi, zakład obróbki cieplnej ciężkich podzespołów kutych/odlewanych (150 t).

2014-2015

Strategia europejska na lata ekspansja nie ustaje: LBX w Belgii, Lucchini Central Europe w Austrii. Lucchini Mamé Forge powstała w wyniku porozumienia między Mamé Group a Lucchini RS.

2016

Lucchini South Africa ma siedzibę w Johannesburgu.

2017

Lucchini Tool Steel i Lucchini NA mają siedzibę odpowiednio we Włoszech i Ameryce Północnej.

2018

Lucchini Industries powstaje we Włoszech z myślą o zwiększeniu elastyczności i reaktywności przemysłowej struktury organizacyjnej.

2021

Lucchini FA.RO. powstała jako spółka joint-venture między firmami Lucchini Tool Steel i FA.RO Acciai.

2023

Lucchini RS Group podwoiła moce produkcyjne w zakładzie Lucchini Poland w Mińsku Mazowieckim, instalując nową, najnowocześniejszą automatyczną linię do obróbki i kontroli jakości osi kolejowych oraz linię do zestawów kołowych i remontów skrzyń biegów.